40 Yıllık bilgi ve birikimimizi sektörle paylaşmak üzere ACAR Akü Malzemeleri Sanayi iç ve Dış Tic. Ltd. Şti. olarak Kurşun Monoksit, Sülyen(Kırmızı Oksit) üretimi yapan şirketimiz Polimer Kompozit Teknolojileri kapsamında yer alan Cam ElyafTakviyeli Polimer Kompozit yapıdaki Denizaltı Batarya Kabı ve Batarya Kapağı üretimi ile Savunma Sanayi odaklı endüstriyel kuruluş haline gelmiştir.
Savunma Sanayimiz için stratejik bir ürün olan D/A Bataryası imalatında kullanılan malzemelerin üretimini gerçekleştirerek, yurt dışından ithal edilerek temin edilen malzemelerin birçoğunu İstanbul / Beylikdüzü,  MKP/OSB tesisinde üretilmektedir.

MKP-OSB’de bulunan tesisimiz,10.000 Ton/Yıl Kurşun Oksit ve 2.100 Ton/Yıl Kurşun Sülyen üretimine sahiptir. Aytıca MKP-OSB’de bulunan tesisimizde 7.500 adet Batarya Kutusu ve 10.000 adet Batarya Kapağı üretim kapasitesi mevcuttur. 10.000 Ad./Yıl kapasiteli firmamız gerek Dz.K.K.lığı Batarya fabrikasının ihtiyaçlarını karşılamak gerekse dünyadaki farklı tip ve boyutlardaki D/ A Batarya Fabrikalarının tedarikçisi olma yönünde çalışmalarına devam etmektedir.

Şirket uygulamalarında ileri teknoloji ve modern mühendislik çözümleri kullanarak konusunda uzman yönetici kadrosu ve personeli ile müşterilerine sorunsuz ürün üretmeyi benimsemiştir.

Takım ruhunu benimsemiş özverili çalışanlarımız kalitemizin temelidir. Kalitemizin sürekliliğinin teminatı titiz çalışmalarımız ve sunduğumuz hizmettir.
Tüm birimlerde sürekli gelişme ve iyileştirmeyi uygulayarak müşteri memnuniyetini ilk hedef kabul etmek İSO 9001 :2008 kalite yönetim sistem standart’ının gereklerini yerine getirmek ve etkinliğini sürekli iyileştirmek” Kalite Politikamız” dır.

HER GÜN DAHA İYİYE…